Pro Hauhonselkä ry:n jäsentiedote 1/2017

Arvoisa yhdistyksen jäsen,
Olet liittynyt jäseneksi Pro Hauhonselkä -yhdistykseen. Kiitos, että tuet osaltasi tätä tärkeätä hanketta.
Olemme luvanneet toimittaa teille jäsenmaksun maksamisohjeet. Osa teistä on jo saanut ne ja maksanut jäsenmaksun. Te, jotka ette vielä ole maksaneet, toivomme suoritustanne helmikuun loppuun mennessä. Oheisena tilitiedot.
Yhdistyksen toiminta on jo päässyt hyvään vauhtiin, olemme mm. hyväksytty mukaan PAKKA 2 –hankkeeseen, joka on jatkoa PAKKA I –hankkeelle, jossa olivat mukana mm. Kankaistenjärven ja Katumajärven suojeluyhdistykset. Hanke käsittää järvien kunnon parantamiseen liittyvän suunnittelun ja toteutuksen. Hanketta koordinoi Vanajavesikeskus, minkä kautta on mahdollista saada rahoitusta hankkeen toteuttamiseksi.
PAKKA 2- hanke käsittää vuodet 2017-2019.
Suunnittelu- ja kunnostusohjelma on valmis ja sitä ryhdytään välittömästi toteuttamaan rahoituspäätösten selvittyä.
Rahaa toimintaan saataneen Hämeen Ely-keskukselta, Leader-rahoitukselta, Vanajavesikeskukselta, Hämeenlinnan kaupungilta, sekä eri yhdistyksiltä ja yrityksiltä.
OMARAHOITUS on välttämätöntä, ilman sitä emme voi saada avustusta toimintaamme.
Yhdistyksen lähiajan toimenpiteitä: Hoito- ja käyttösuunnitelman laatiminen (työn alla) Yhdistyksen kotisivut (valmistuu tammi-helmikuun aikana) Kuormituksen vähentäminen: vesiensuojelurakenteiden suunnittelu Yhteydenpito eri yhdistyksiin ja osakaskuntiin (työn alla) Niittojen suunnittelu vuosille 2017-2019 Sekä muut toimintasuunnitelmassa hyväksytyt toimenpiteet
Jäsenmaksu on 25 €/v
Pro Hauhonselkä ry: OmaSp FI 11 4924 0010 5834 46
Lisätietoihin maksavan jäsenen nimi
Terveisin ja hyvää kuluvaa vuotta 2017!
Markku Saarinen
puheenjohtaja
Minna Koskinen
sihteeri

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s